دسته بندی موضوعی آخرین پرسش‌ها پرسش‌های تصادفی پرسش‌های پربازدید

کیفیت تحصیل در حوزه

سلام علیکم ورحمت الله

بنده طلبه ی سال ششم حوزه علمیه قم هستم ودر حال اتمام شرح لمعه واصول فقه مرحوم مظفر.

می خواستم اگر ممکن است درباره ی کیفیت درس خواندن برای این که ان شاءالله در آینده بتوانم به اسلام وجامعه ی شیعه خدمت بکنم مقداری راهنمایی از شما بخواهم با توجه به فضا وشرائط کنونی حوزه و دنیا بخصوص در حوزه ی مسائل عقیدتی وفلسفی که غرب هجمه ی عظیمی دارد وعلوم اسلامی غربی که باید اسلامی شود حضرعالی چه رهنمودهایی برای این موضوعات دارید؟

ما به عنوان طلبه های نسل جوان که بعدها ان شاءالله باید پاسخگوی مشکلات علمی اسلامی جامعه ی شیعه باشیم ،از الان چگونه درس بخوانیم تا آن موقع آماده باشیم ؟امور غیر درسی که در این مهم مؤثر هستند را نیز توضیح فرمایید. خیلی ممنون ومتشکر جزاکم الله خیر الجزاء

بسمه تعالی

از در گاه حضرت حق تعالی شأنه نوید توفیقات حضرتعالی با طول عمر وسلامتی ، مسألت دارم . سؤال حضرتعالی باید از زوایایی مختلف مورد بررسی قرار گیرد که از خلال کلام هم مطلب تا حدی واضح است .

مباحث فراوانی من حیث المجموع در این سالها ، در این باره شده گرچه مفیدند ، ولی فعلا به گونه ایست که مطالب جدیدی می طلبد .اگر توفیقی باشد مطالبی عرض خواهد شد .فعلا حضرتعالی با جدیت تمام دروس حوزه را اتمام نموده ، وبا اتصاف به تقوای الهی ، خصوصا التزام به سیره سلف صالح ، مورد توجهات ولی عصر ارواحنا فداه بوده ،توفیقات کامل در این راه برایتان حاصل شود.

تاریخ: [۱۳۹۴/۵/۱۷]     بازدید: [3216]

ارسال سوال